برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

مرکز آموزشی درمانی امام رضاImam Reza General Hospital

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 19 بهمن 1398
کد 325

اولین عمل دایسکشن آئورت

اولین عمل دایسکشن آئورت نزولی به صورت عمل بسته در بیمارستان امام رضا(ع)تبریز

عمل دایسکشن توسط دکتر الوند فر ...
 
اولین عمل دایسکشن آئورت نزولی یا به اصطلاح عامیانه پارگی آئورت نزولی با استفاده از دستگاه آنژیوگرافی محیطی (پرفرال ) توسط فوق تخصص جراحی عروق مرکزآموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با موفقیت انجام یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز، دارا الوند فر فوق تخصص جراحی عروق اظهار داشت: بیمار خانم 51 ساله با درد شدید در قفسه سینه به یکی از مراکز درمانی مراجعه کرده و پس از انجام معاینات تشخیصی به مرکز امام رضا (ع) منتقل و تحت عمل جراحی بسته قرار گرفت.

الوند فر اگفت: بیماری پارگی آئورت نزولی یک بیماری نادر بوده و ریسکهای مخصوص خود را دارد و اگر این بیمار تحت عمل جراحی باز قرار می گرفت امکان از دست رفتن بیمار بسیار بالا  می بود.

این جراح فوق تخصص عروق دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: از فواید این نوع عمل نسبت به عمل باز، داشتن حداقل خونریزی و عدم نیاز به تزریق خون  برای بیمار،کوتاه بودن دوره نقاهت و عدم برش های بزرگ جراحی و نیز کوتاه بودن مدت زمان عمل را می توان برشمرد.

الوند فر اضافه کرد: این عمل برای اولین بار است که در مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز و با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه آنژیوگرافی محیطی (پرفرال )  انجام یافته اما پیش از این چند مورد توسط اینجانب در مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی انجام یافته است.