برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

مرکز آموزشی درمانی امام رضاImam Reza Medical Research & Training Hospital

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1398
کد 314

مانور بحران

مدیرکل بحران استاندار: آمادگی بحران بیمارستان امام رضا(ع) تبریز در سطح بالایی است

آمادگی تیم های اجرایی بحران
مدیر کل بحران استان در مانور کنترل بحران در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز گفت: آمادگی و تجهیزات لازم در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) برای مواقع بحران بالا بوده و این مرحون روحیه بالای تیمی و توان مدیریتی بالای این مرکز می باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز،محمد باقر هنربر اظهار داشت: تصمیم برای برگزاری مانور کنترل بحران در کمترین زمان و با سناریو نویسی همکاران در اداره کل مدیریت بحران استانداری انجام و بدون اطلاع قبلی در بیمارستان امام رضا (ع) برگزار شد.

وی ادامه داد: بیمارستان امام رضا (ع) در واقع همه روزه در بحران مراجعات قرار دارد از این رو سطح آمادگی هم از نظر فضا،تجهیزات و نیروی انسانی ماهر در سطح خوبی قرار گرفته و برگزاری مانورهای این چنینی می تواند در مواقع بحرانی نقشی اساسی داشته باشد.

مدیر کل بحران استان افزود: ریاست،مدیریت و مسئولین بیمارستان امام رضا (ع) با برگزاری مانور بحران آمادگی تیم های اجرائی و درمانی خود را به صورت کامل نشان داده و نقش تاثیر گذار خود را با ارائه یک مانور بی نقص و قابل قبول به اجرا گذاشتند.

همچنین رئیس مرکز پیش اورژانس بیمارستانی استان با تشکر از عوامل اجرای مانور بحران در بیمارستان امام رضا (ع) گفت: باید از تمام دست اندرکاران مرکز تشکر کرد چرا که در این مدت کم و بدون اطلاع قبلی سنگ تمام گذاشتند.
فرزاد رحمانی افزود: بیمارستان امام رضا (ع) تبریز بزرگترین مرکز جنرال شمال غرب کشور بوده وتکیه گاه اصلی مرکزاورژانس پیش بیمارستانی استان می باشد از این روز برگزاری مانور مدیریت بحران در سطح بالا و قابل قبول می تواند امیداوار کننده باشد.

محمد علیزاده رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز نیز در خصوص برگزاری این مانور گفت: فرصت خوبی بود تا توانائی های مرکز را محک بزنیم و این اطمینان را به هموطنان بدهیم که ما و همکاران درمانی به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به هممیهنان عزیز هستیم تا خدای ناخواسته اگر منطقه دچار بحرانی شد بتوانیم در کمترین زمان ممکن به ارائه خدمات درمانی بپردازیم.
وی افزود: علاوه بر ساختمان اورژانس که بزرگترین ساختمان اورزانس شمال غرب کشور هست فضاها و تختهای اضافی برای مواقع بحران در نظر گرفته شده و با مسیر گشایی های اخیری که برای دسترسی آسان به اورژانس مرکز انجام گرفته امیدواریم در مواقع بحران مسئولیت خود را با موفقیت انجام نمائیم.

این گزارش می افزاید: سناریو بحران توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری استان تهیه وبدون اطلاع قبلی و با اعلام اینکه در نزدیکی شهر تبریز دو دستگاه اتوبوس با 80 مسافر دچار سانحه رانندگی شده و مسدومان با آمبولانس به اورژانس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) منتقل شده و تمام مسدومان اقدامات لازم اورژانسی را در یافت نمودند.